YENİ DÖNEMDE BÜYÜMEYİ DESTEKLEYİCİ BİR FİNANSAL MİMARİNİN ARTAN ÖNEMİ

PANEL 4 - Konuşmacı

Profesör Rym Ayadi, önde gelen bağımsız ve yenilikçi bir politika araştırma kurumu olarak hizmet veren Barselona merkezli bölgesel bir politika enstitüsü olan Avrupa-Akdeniz Ekonomistleri Derneği’nin Kurucusu ve Başkanı. Aynı zamanda AB-Akdeniz ve Afrika Ekonomik Araştırmalar Ağı’nın (EMANES, eski adıyla EMNES) Kurucusu ve Direktörü olan Ayadi, City University of London Bayes İşletme Okulu’nda Profesör, Avrupa Politika Çalışmaları Merkezi’nde Kıdemli Danışman ve Roma’daki LUMSA Üniversitesi’nde İlişki Bankacılığı ve Ekonomi Merkezi’nde (CERBE) Akademisyen şapkalarına da sahip.

Güney Akdeniz Bölgesi’ndeki Kültür ve Yaratıcı Endüstriler (CCI’ler) içindeki işletmeleri güçlendirmeyi amaçlayan CREACT4MED projesinin Direktörü olan Prof. Ayadi, Ekim 2020’de, Şubat 2019’dan Haziran 2020’ye kadar başkanlığını yürüttüğü Avrupa Bankacılık Otoritesi (EBA) Bankacılık Paydaşlar Grubu (BSG) Başkanlığı’na yeniden seçildi.

Ayadi bir ekonomist olmasının yanında; aynı zamanda iş ve finansal sistemler, finansal piyasalar ve kurumlar, küresel finansal düzenleme ve yönetişim ve geçiş ekonomilerinde sosyo-ekonomik gelişme ve öngörü üzerine uluslararası bir akademik uzmandır.