YENİ DÖNEMDE BÜYÜMEYİ DESTEKLEYİCİ BİR FİNANSAL MİMARİNİN ARTAN ÖNEMİ

PANEL 4 - Konuşmacı

New Orleans Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü’nde Finans Profesörü olan Profesör Dr. M. Kabir Hassan, halen burada Hibernia Ekonomi ve Finans Profesörü ve Bank One İşletme Profesörü olmak üzere iki bahşedilmiş kürsüye sahip. Profesör Hassan, İslami Bankacılık ve Finans alanında 2016 İslam Kalkınma Bankası Ödülü’nün de sahibi.

Hakemli akademik dergilerde yayınlanmış 255’in üzerinde makalesi bulunan Profesör Hassan, Journal of Finance Literature’da yayımlanan bir makalede son 50 yılda finans literatürünün en üretken yazarlarından biri olarak gösterildi. Yayın kaydı onu, önde gelen 26 finans dergisinde yayın yapan tüm yazarlar arasında ilk yüzde 5,6’sı arasına yerleştiriyor. RePEC/IDEAS’ta dergi sayfası sayısına göre ilk yüzde 5’lik yazarlar arasında yer alıyor. Profesör Hassan, 1990-2013 döneminde mali yönetim yıllık toplantılarında önde gelen üç sunum yapan kişi arasında bulunuyor. Akademik konferans sunumlarından 26 En İyi Makale Ödülü kazanan Profesör Hassan, sırasıyla 2016 ve 2018 yıllarında öğretim ve araştırmaya ömür boyu katkılarından dolayı Ekonomi ve Finans Akademisi üyeleri tarafından onurlandırıldı.

Profesör Hassan ayrıca, International Journal of Islamic and Middle Eastern Finance and Management dergisinin Editörü olmasının yanında, International Journal of Emerging Markets ve Review of International Business and Finance dergilerinin de Yardımcı Editörü görevlerini yürütüyor.