YENİ DÖNEMDE BÜYÜMEYİ DESTEKLEYİCİ BİR FİNANSAL MİMARİNİN ARTAN ÖNEMİ

PANEL 4 - Konuşmacı

Douglas Cumming, J.D., Ph.D., CFA, Boca Raton, Florida’daki Florida Atlantic Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde DeSantis Ordinaryüs Finans ve Girişimcilik Profesörlüğü görevini yürütüyor. Cumming ayrıca Birleşik Krallık, Birmingham Üniversitesi, Birmingham İşletme Okulu’nda Konuk Finans Profesörü. Douglas Cumming, Academy of Management Journal, Journal of Financial Economics, Review of Financial Studies, Journal of Financial and Quantitative Analysis ve Journal of International Business Studies gibi önde gelen hakemli akademik dergilerde 200’den fazla makale yayımladı ve Google Academic’e göre 23 binden fazla alıntılandı.

Cumming, Review of Corporate Finance’in Kurucu Editörlüğü konumunda bulunurken; British Journal of Management’ın (2020-2022) Genel Yayın Yönetmeni ve Journal of Industrial and Business Economics’in de Eş Editörü görevini yürütüyor. Cumming ayrıca Journal of Corporate Finance’in de 2018-2020 yılları arasında Editörlük görevini üstlenmişti.

21 akademik kitap yayımlayan Cumming, “Corruption and Fraud in Financial Markets” (Wiley, 2020) ve “Crowdfunding: Fundamental Cases, Facts, and Insights” (Elsevier Academic Press, 2019), “Venture Capital and Private Equity Contracting” (Elsevier Academic Press, 2013) ve Hedge Fund Structure, Regulation and Performance around the World” (Oxford University Press, 2013) kitaplarının da ortak yazarı. Cumming ayrıca “Oxford Handbook of IPOs” (2019), “Research Handbook of Finance and Sustainability” (2018) ve “Research Handbook of Investing of Investing in the Triple Bottom Line” (2019) kitaplarının editörlüğü görevini de üstlendi.

Cumming’in çalışmaları, aralarında Chicago Tribune, The Economist, The New York Times, The Wall Street Journal, The Globe and Mail, Canadian Business, The National Post ve The New Yorker’ın da bulunduğu çok sayıda medya kuruluşu tarafından incelendi.