GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELER İÇİN YATIRIM-ÜRETİM-İHRACAT MODELİNİN ÖNEMİ

PANEL 2 - Konuşmacı

1951 yılında doğan Cristiano Antonelli, Torino Üniversitesi’nde PolitikEkonomi Kürsüsü’ne sahip. BRICK’e (Bureau of Research on Innovation, Complexity and Knowledge) rehberlik eden Antonelli, Collegio Carlo Alberto’nun da üyesi.

1997-1998’de yayımlanan 5’inci cildinden beri Economics of Innovation and New Technology’nin Yönetici Editörü olan Antonelli, Eurasian Business Review: A Journal in Industrial Organisation; Innovation and Management Science; Telecommunications Policy; Economia: Teoria y Practica’nın da Yayın Kurulları Üyesi konumunda bulunuyor.

Paris Sud, Buenos Aires, Paris XIII, Lyon Lumiere, Nice, Paris-Dauphine, Aix-en-Provence, Manchester, Rio de Janeiro, Telecom Ecole de Management Üniversiteleri’nde Konuk Profesör olarak görev alan Antonelli, 2000-2004 yıllarında Uluslararası Schumpeter Derneği’nin Başkan Yardımcılığı’nı yaptı. Antonelli 1983-1985 yılları arasında MIT Sloan Okulu’nda Rockefeller Üyesi oldu ve 1978 ve 1979 yıllarında da OECD Bilim Teknoloji ve Sanayi Müdürlüğü’nde Ekonomist Yardımcısı olarak görev aldı.